Práce v Rakousku

Práce v Rakousku - položky na této stránce jsou z naší strany zdarmaPráce v Rakousku - Právní informace

- Služby jsou poskytovány dle zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti § 16. Tato služba je poskytována výhradně zdarma.


Předpoklady

- Věk minimálně 18 let - 67 let
- Brigády 1 den - 3 měsíce
- Práce 3 měsíce a déle
- U některých zaměstnání není věk vyžadován
- Životopis a žádost o místo musí být v angličtině. Žádost o místo Vám napíšeme zdarma.
Kdy začít vyřizovat?

Nyní. I když je možné zajistit si práce v Rakousku takřka na počkání, doporučujeme začít, co nejdříve. U prací ideálně 3 měsíce předem, u brigád 1 týden - 6 měsíců předem. Uvědomte si, že čím dříve si začnete práci vybírat tím lepší práci si vyberete.

Minimálně 10 dní předem.
Doporučujeme 3 měsíce a více předem.

Pracovní povolení

Pro získání pracovního povolení se předkládá cestovní pas, potvrzení o ubytování v Rakousku a v neposlední řadě také doklad o dosažené kvalifikaci. Nemusí se jednat o originál, ale postačí notářsky ověřené kopie. S vydáním pracovního povolení jsou spjaty některé poplatky, které běžně platí zaměstnavatel. Jsou to navíc bezvýznamné položky ve výši pár Euro. Vyhlídky na zaměstnání v Rakousku jsou pro občany České republiky poměrně vysoké.


Sociální zabezpečení a daně

Sociální zabezpečení stejně jako v České republice zahrnuje v Rakousku všechny úkony, které souvisejí s tím, když se člověk dostane do nepříznivé životní situace. Rakouský systém pojištění lze rozdělit do dvou kategorií. Jde o sociální pojištění a sociální zabezpečení. V současnosti dochází k tomu, že všechny skupiny zaměstnanců jsou kryty ze sociálního zabezpečení. Nezáleží na tom, kolik daný člověk vydělá peněz, ani na tom, v jakém oboru je zaměstnán.

Skutečnost, kolik každý zaměstnanec odvede, je závislá na výši jeho příjmů. Pojištění je povinné a zahrnuje v sobě hned několik různých pojišťovacích služeb. Jsou jimi nemocenské pojištění, úrazové pojištění, pojištění v době nezaměstnanosti a také důchodové pojištění. Mimo úrazové pojištění, které platí zaměstnavatel, se na něm musí podílet i zaměstnanci. Sociální pomoc je naopak určena lidem, kteří o ni žádají na příslušných úřadech státní správy. Když budete podepisovat pracovní smlouvu, dojde k tomu, že vás zaměstnavatel bude registrovat u některé ze zdravotních pojišťoven. Každý člověk tak ve smlouvě bude mít uvedeno své číslo u zdravotní pojišťovny.

V Evropských právních předpisech je jasně deklarováno, že občané České republiky mohou mít uzavřeno pouze jedno zdravotní pojištění, a to v zemi, v níž jsou výdělečně činní. Pokud tedy pojedete do Rakouska za prací, je třeba se v této zemi také pojistit. Rozhodně se nevyplatí se nepojistit, jelikož je potom člověk sankcionován. Před cestou do zahraničí za prací je třeba se odhlásit u tuzemské zdravotní pojišťovny. To, že budete pracovat v zahraničí, je třeba pojišťovně nahlásit do 8 dnů od počátku výkonu práce. Mimo odhlášení také pojišťovně musíte vrátit Evropský průkaz pojištění. Do rakouského systému zdravotnictví vás v podstatě přihlásí zaměstnavatel.

Jinak v Rakousku se platí spoluúčast za určité zdravotní úkony. Léky vyjdou například na 4,60 Eur za každou položku na receptu. Hospitalizace přijde na nějakých 10 Euro za den. Zdravotnické prostředky vyjdou na spoluúčast kolem 10 procent nákladů.Poskytování služeb dle zákona je základem naší práce

V první řadě bychom Vás rádi informovali, abyste si dávali pozor na agentury, které vybírají poplatky a žádné kvalitní služby neposkytují.

Poskytujeme služby dle zákona výhradně zdarma, zákona: č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, Hlava I: Obecná ustanovení, § 16. Poskytujeme služby výhradně dle zákona: č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, Hlava I: Obecná ustanovení, § 16. Tento zákon dále uvádí, že tyto služby musí být poskytnuty zdarma. Všechny pracovní místa v původním znění jsou výhradně zdarma. Za poskytováním těchto služeb třetí stranou či jinou agenturou neručíme. Reklamace přijímáme výhradně u služeb poskytnutých naší společnosti. (Služby se musí reklamovat výhradně u prodejce. Zprostředkování práce neprovádíme. Dodatečně objednané služby dle autorského zákona mohou být zvlášť zpoplatněné. U zpoplatněných služeb dle autorského zákona musíte písemně! odsouhlasit podmínky a podepsat. Pokud nebudete s cenou a veškerými podmínkami předem seznámeny, nemusíte nic platit.


Vtip dne:
Monika, Jiříkov
Čau, jmenuji se Monika a tuto agenturu jsem využila už vícekrát. Je pravda, že jsou opravdu nejlevnější a služby mají stejné jako ostatní. Pokud chces ušetřit, využíj je.

Pracovní nabídky zdarma
Nejlépe placené brigády a práce v Rakousku

Zubaři až 300.000 Kč měsíčně
IT odborníci až 210.000 Kč měsíčně
Pohřební služby až 111.000 Kč měsíčně
a mnoho dalšího

Práce v Rakousku bez jazyka
Řidiči osobní vozidel až 71.000 Kč
Uklízeči/čky až 45.000 Kč
Poslíček až 49.000 Kč
a mnoho dalšího

Práce s částečnou znalostí jazyka
Číšník, servírka až 61.000 Kč
Recepční v hostelech až 60.000 Kč
Kurýr, doručovatel až 55 Kč
a mnoho dalšího

Práce v Rakousku se znalostí jazyka
Recepční ve špičkových hotelech 100.000 Kč
Sekretářka 84.000 Kč
Manažer až 150.000 Kč

a mnoho dalšího

Práce v Rakousku pro lidi bez vzdělání a praxe
Rozvoz hotových jídel 61.000 Kč
Pokladní v hypermarketech 40.000 Kč
Pomocné práce na stavbách 40.000 Kč
a mnoho dalšího


Práce v Rakousku pro vyučené
Automechanik 80.000 Kč
Dělník 45.000 Kč
Kuchař 82.000 Kč

Práce v Rakousku pro středoškoláky
Sekretářka 72.000 Kč
Recepční 69.000 Kč
Pracovník call centra 70.000 Kč


Práce v Rakousku pro vysokoškoláky
Stavební dozor až 450.000 Kč/měsíčně !!!
Letecký dispečer až 300.000 Kč měsíčně
Zubař až 300.000 Kč měsíčně


Odkaz na pracovní nabídky ke stažení najdete na titulní stránce

Informace na  téma práce v zahraničí